13 września 2018

Blacha trapezowa

Blacha trapezowa – uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie

Blacha trapezowa jest jednym z rodzajów blach profilowanych, którą aktualnie stosuje się wyjątkowo często jako materiał do pokryć dachów i elewacji budynków. Ze względu na swoje niewątpliwe zalety jej popularność stale rośnie. W naszej ofercie blacha na dach ma kluczowe miejsce. Dostarczamy Państwu czołowych producentów oferując szeroką gamę kolorystyczną i różnorodność powłok.

Zalety blachy trapezowej

Ewidentną zaletą blachy trapezowej jest jej cena. Jest to materiał ekonomiczny, idealny do krycia małych i dużych powierzchni. Dlatego jest tak uwielbiany przez osoby chcące obniżyć koszty budowy. Blacha trapezowa cena montażu również spada ze względu na łatwość z jaką można zrobić dachy z blachy. Lekkość materiału, bez konieczności specjalnego wzmacniania konstrukcji dla budynków o mniejszej wytrzymałości na obciążenia, dodatkowo sprawia, że można śmiało stwierdzić, iż jest to niemal idealne rozwiązanie. Rynek oferuje szeroką gamę kolorystyczną materiału oraz różnorodność powłok – dzięki temu każdy znajdzie coś pod swój gust. Blacha trapezowa cechuje się również dużą wytrzymałością ze względu, choćby na odporność na warunki atmosferyczne. W związku z większą grubością jest bardziej twarda i niepodatna na uszkodzenia mechaniczne związane z wichurą czy gradem. Jednak nie w każdym przypadku można skorzystać z blachy trapezowej.

Czy blacha trapezowa nadaje się na każdy dach?

Wybór pokrycia dachowego nie jest prostym zadaniem i wiele czynników należy wziąć pod uwagę. Blacha trapezowa nadaje się na dach o dowolnym kącie nachylenia, a co za tym idzie jest materiałem mocno uniwersalnym. Blacha trapezowa to materiał o dużej estetyce, wytrzymały, lekki i o szerokim zastosowaniu. Prawidłowo dopasowany zdecydowanie może służyć wiele lat bez potrzeby konserwacji. W domach, które mają poddasze o charakterze użytkowym warto zwrócić uwagę na aspekt akustyczny. Jeśli zależy nam na zredukowaniu hałasu podczas opadów deszczu czy gradu to warto rozważyć pokrycie dachu nieco droższą, ale zdecydowanie cichszą blachodachówką. Więcej o blachodachówkach możesz przeczytać na naszej stronie w zakładce Materiały budowlane – Blachodachówka.

W naszej firmie znajdziecie Państwo tylko towary najwyższej jakości, gdzie producent kładzie nacisk na szczegóły w produkcji dając nam gwarancję zadowolenia. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem takich firm jak: Blachy Pruszyński, BudMat, Blachotrapez, RUUKKI oraz Blachy Łuczaj. Zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy służą wszelką pomocą przy wyborze odpowiedniego materiału na dach.

blacha trapezowa blachy pruszyńskiblacha trapezowa dach łuczajblacha trapezowa blachotrapezblacha trapezowa ruukki