13 września 2018

Pokrycia dachowe i akcesoria – Białystok i okolice

Pokrycia dachowe z blachy i nie tylko!

Obok usług dekarskich prowadzimy również sklep oferując pokrycia dachowe z blachy oraz innych materiałów, takich jak dachówki i papy. Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem pokryć dachowych większości znanych firm, jak np. Blachy Pruszyński, Blachotrapez, Budmat, RUUKKI czy Dach Łuczaj.

W naszej ofercie znajdą Państwo także większość akcesoriów dachowych, począwszy od markowych rynien Niagara czy Bryza, po najmniejsze akcesoria dachowe (odgromienia, folie, membrany, elementy obróbki kominków i wiele wiele innych).

Naszym klientom zawsze chętnie służymy radą i pomocą przy wyborze pokryć dachowych oraz akcesoriów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Pokrycia dachowe Białystok i okolice

Siedziba naszej firmy znajduje się w Łapach, nieopodal Białegostoku, jednak nasz obszar działania to zdecydowana większość województwa Podlaskiego.

Zachęcamy zatem do kontaktu sprawdzenia naszej oferty. Wieloletnia współpraca oraz status oficjalnego dystrybutora pokryć dachowych największych producentów pozwalają nam zaoferować sprawdzony asortyment w atrakcyjnych cenach.

 

 

Nasza firma od lat zajmuje się pokryciami dachowymi. Zatrudniamy zgraną grupę specjalistów, którzy znakomicie radzą sobie z każdym rodzajem pokrycia dachowego. Ponadto cechuje nas solidne wykonanie i dbałość o szczegóły, które mają wpływ na jakość pokrycia dachowego. Posiadamy najlepszej jakości wyspecjalizowane narzędzia, które ułatwiają i przyspieszają nasze usługi. Do dyspozycji ekip dekarskich są samochody, które przywiozą na miejsce materiały, a także na życzenie naszych klientów wywiozą stare, zużyte pokrycia. Nie obawiamy się wyzwań, a bazując na doświadczeniu, chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twojego dachu. Nasze usługi obejmują montaż każdego rodzaju pokrycia dachowego.

Pokrycia z blachy trapezowej i blachodachówki

Wykonujemy pokrycia z arkuszy blachy trapezowej, a także z blachodachówki, zarówno modułowej, jak i płaskiej. Blachę trapezową stosujemy najczęściej na halach produkcyjnych lub innych obiektach przemysłowych. Ze względu na duży hałas, jaki emituje blacha trapezowa podczas deszczu czy gradu, rzadko stosuje się ją w budownictwie mieszkaniowym. Cechuje ją duża wytrzymałość na zjawiska atmosferyczne i bardzo przystępna cena. Blachodachówka posiada cechy wytrzymałościowe podobne do blachy trapezowej. Jej zaletą jest bardziej estetyczny wygląd, zwłaszcza blachodachówka Venecja, czy blachodachówka Murano. Dzięki designowi chętniej używa się jej w budownictwie mieszkaniowym. Hałasy związane z opadami deszczu i naturalnym odkształcaniem blachy pod wpływem temperatury, możemy zniwelować przez odpowiednie docieplenie dachu i wyciszenie go. Blacha trapezowa, podobnie jak blachodachówka modułowa i blachodachówka płaska nie nadają się do cięcia za pomocą szlifierki, ponieważ emitowane ciepło narusza warstwę ocynku i pozbawia właściwości antykorozyjnych. Standardem w naszej firmie jest używanie do cięcia blachy nożyc elektrycznych lub nożyc ręcznych. Arkusze blachy układamy na zakładkę i przykręcamy do więźby za pomocą specjalnych wkrętów z uszczelką. Te zabiegi gwarantują szczelność pokrycia. Ponadto dzięki odpowiedniej ilości wkrętów i przemyślanej strategii ich mocowania, zapewniamy trwałość całej konstrukcji. W naszej pracy korzystamy z pokryć znanych producentów, takich jak Blachy Pruszyński, Blachotrapez, BudMat, czy RUUKKI.

Pokrycia z dachówki

Dachówka to najtrwalszy materiał, jaki używa się do pokryć dachowych. Pokryte nimi dachy wyglądają bardzo estetycznie i klasycznie. Dzięki temu, że praktycznie nie emitują hałasu zawiązanego z opadami deszczu, można śmiało stosować je wszędzie tam, gdzie planuje się zagospodarowanie mieszkaniowe poddaszy. Gwarantujemy odpowiednie ułożenie dachówek na specjalnie przygotowanej więźbie, co zapewni bezproblemowe użytkowanie pokrycia nawet przez kilkadziesiąt lat. Używamy dachówek tylko od sprawdzonych producentów, a najchętniej korzystamy z produktów firm BRAAS i ROBEN.

Pokrycia z papy

Na dachach płaskich wykonujemy pokrycia z pap termozgrzewalnych. Posiadamy odpowiedni sprzęt, za pomocą którego rozgrzewamy spodnią warstwę papy i podłoże. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych dekarzy, łączenie arkuszy papy zapewnia szczelność dachu, a także kominów i innych elementów dachowych. Najczęściej stosujemy arkusze papy znanych producentów, takich jak SWISSPOR, czy TES. Na specjale życzenie klientów, w dachach płaskich wykonujemy także podłoże pod papę. Dodatkowo oferujemy docieplenie styropianowe.

We wszystkich rodzajach pokryć dachowych dbamy o ich izolację przeciwwilgociową. W tym celu stosujemy nowoczesne membrany PCV, które poza dużą odpornością na wilgoć, cechują się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.