13 września 2018

Dachówka

Dachówki firmy BRAAS

W ofercie można znaleźć dachówki firmy BRAAS, którego charakteryzuje dbałość o szczegóły. Ich doskonałe wykonanie pozwala na połączenie estetycznego wyglądu i funkcjonalności. Dachówki produkowane są z materiałów najwyższej jakości, co zapewnia im długą żywotność. Odporność na wyniszczające warunki atmosferyczne jest jedną z głównych cech, której musi sprostać pokrycie dachowe. Obecnie firma produkuje dachówki betonowe i ceramiczne, oczywiście w wielu kształtach i kolorach. Dzięki temu każdy klient ma możliwość dopasowania dachówek do swoich potrzeb.

Dachówki firmy Roben

Producent dachówek Roben posiada w swojej ofercie również dachówki ceramiczne, w wielu nowoczesnych kształtach i kolorach. Najwyższa jakość produktów zapewnia szczelność przez wiele lat bez  jakichkolwiek napraw.

Dlaczego warto wybrać dachówkę?

Na rynku dostępne są  dachówki ceramiczne, betonowe i blachodachówki. Wybór właściwego materiału zależy od funduszy, który chcemy na niego przeznaczyć, jednak nie tylko. Dachówki wyróżnia wiele zalet.

  • dachówki ceramiczne są najbardziej trwałe. Niewrażliwość na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne (grad, spadające gałęzie, szyszki), jak i wahania temperatury i inne warunki atmosferyczne pozwala im przetrwać bardzo długo nawet w najtrudniejszym klimacie. Najczęściej producenci udzielają nawet do 50 lat gwarancji na produkt co świadczy o jej wytrzymałości, natomiast sama dachówka powinna przetrwać około 100 lat.
  • dachówki betonowe również są bardzo wytrzymałe ich żywotność mieści się między 70 a 100 lat. Ich wytrzymałość na śnieg deszcz czy grad w dużej mierze zależy od stosunku kruszywa do wykorzystanych do produkcji dachówek.
  • blachodachówki są najmniej trwałe, producenci udzielają na nie około 15 lat gwarancji. Bardzo często są uszkadzane przez warunki atmosferyczne. Dodatkowo nie tłumią dźwięku deszczu uderzającego o blachę.
  • solidna konstrukcja dachu umożliwi nam położenie na nim najcięższych dachówek ceramicznych.
  • kolorystyka dachówek ceramicznych i betonowych najczęściej ogranicza się do kilku kolorów

Jeżeli szukamy trwałych rozwiązań, które nie będą sprawiały nam kłopotów w przyszłości zdecydowanie warto użyć do pokrycia dachy dachówek ceramicznych bądź betonowych.